Loca Binası,
Gölet Karşısı
Başakşehir / İstanbul Tel: +90 (212) 608 12 00
Tel: +90 (555) 998 76 23
Pzt - Cum : 9.00 - 18.00 Cumartesi : 9.00 - 14.00 7/24 Acil Servisimiz Açıktır

Ameliyathane

Genel Bilgi
Hekimlerimiz
Çalışma Programı

Ameliyathanemiz; değerli hastalarımızın sağlık, konfor ve güvenliğini temel alan bir anlayışla hazırlanmış, çağdaş teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Ameliyathane randevusu alınarak programa konulan her hasta, ameliyat öncesinde anestezi doktoru tarafından değerlendirilerek premedikasyonu düzenlenir. Hasta hemşire refakatinde ameliyathaneye indirilerek anestezi ekibine devredilir. Hastayı devralan anestezi ekibi hastayı ameliyata hazırlar. Ameliyathanemizdeki anestezi cihazları ve monitörizasyon olanakları, yenidoğan bebekten ileri yaşa kadar her yaş grubundan hastaya güvenle anestezi verilebilmesini mümkün kılmaktadır.

Her ameliyat için; 1 anestezi doktoru, 1 ameliyat hemşiresi, 1 ameliyat odasından sorumlu hemşire, 1 anestezi teknikeri ve 1 hastabakıcıdan oluşan 5 kişilik kadro hizmet vermektedir. Sterilizasyon; kullanılacak alet ve malzemelerin tüm mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Sterilizasyonda, öncelikle elektronik dezenfektörler devreye girer. Dezenfekte edilen bu aletler insan gözünün kontrolünden geçtikten sonra değişik sterilatör cihazlarına yönlendirilmek üzere sınıflandırılırlar. Kullanılacak alet ve malzemeler,sterilizasyondan sonra cerrahi sunuma aktarılmaktadır. Hasta sağlığı açısından diğer önemli bir nokta, ameliyathanelerin temizliğine verilen önemdir. Merkezimiz ameliyathanesinde istenen temizlik şartlarının sağlanabilmesi için hepafiltreler kullanılmıştır ve havalandırma laminer akımla sağlanmaktadır.

Ameliyathanelerimizde, anestezi doktorları, ameliyathane hemşireleri, anestezi teknikerleri, ameliyathane teknisyenleri cerrahlarımıza tam destek vermektedir. İdeal koşullarda bir ameliyatın gerçekleşmesi merkezimizde ön planda tutulur. Ekip çalışması yaklaşımımız, çağdaş teknolojik destek ile insan sağlığında en yüksek standartlara ulaşma amacımıza kolaylık sağlar.

Uzm. Dr. İbrahim Gulamov

Uzmanlık (Nöroloji) : Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Uzm. Dr. Murat Tokdemir

Eğitim: Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi / 1991   Uzmanlık Aldığı Kurumlar: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi / 2000   Daha Önce…

Jin. Op. Dr. Ayten Bölükbaş

Uzm. Dr. Ayten Bölükbaşı, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuş; uzmanlığını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastane’sinde tamamlamıştır. 18 sene…