Loca Binası,
Gölet Karşısı
Başakşehir / İstanbul Tel: +90 (212) 608 12 00
Tel: +90 (555) 998 76 23
Pzt - Cum : 9.00 - 18.00 Cumartesi : 9.00 - 14.00 7/24 Acil Servisimiz Açıktır

Ameliyathane

Genel Bilgi
Hekimlerimiz
Çalışma Programı

Ameliyathanemiz; değerli hastalarımızın sağlık, konfor ve güvenliğini temel alan bir anlayışla hazırlanmış, çağdaş teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Ameliyathane randevusu alınarak programa konulan her hasta, ameliyat öncesinde anestezi doktoru tarafından değerlendirilerek premedikasyonu düzenlenir. Hasta hemşire refakatinde ameliyathaneye indirilerek anestezi ekibine devredilir. Hastayı devralan anestezi ekibi hastayı ameliyata hazırlar. Ameliyathanemizdeki anestezi cihazları ve monitörizasyon olanakları, yenidoğan bebekten ileri yaşa kadar her yaş grubundan hastaya güvenle anestezi verilebilmesini mümkün kılmaktadır.

Her ameliyat için; 1 anestezi doktoru, 1 ameliyat hemşiresi, 1 ameliyat odasından sorumlu hemşire, 1 anestezi teknikeri ve 1 hastabakıcıdan oluşan 5 kişilik kadro hizmet vermektedir. Sterilizasyon; kullanılacak alet ve malzemelerin tüm mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Sterilizasyonda, öncelikle elektronik dezenfektörler devreye girer. Dezenfekte edilen bu aletler insan gözünün kontrolünden geçtikten sonra değişik sterilatör cihazlarına yönlendirilmek üzere sınıflandırılırlar. Kullanılacak alet ve malzemeler,sterilizasyondan sonra cerrahi sunuma aktarılmaktadır. Hasta sağlığı açısından diğer önemli bir nokta, ameliyathanelerin temizliğine verilen önemdir. Merkezimiz ameliyathanesinde istenen temizlik şartlarının sağlanabilmesi için hepafiltreler kullanılmıştır ve havalandırma laminer akımla sağlanmaktadır.

Ameliyathanelerimizde, anestezi doktorları, ameliyathane hemşireleri, anestezi teknikerleri, ameliyathane teknisyenleri cerrahlarımıza tam destek vermektedir. İdeal koşullarda bir ameliyatın gerçekleşmesi merkezimizde ön planda tutulur. Ekip çalışması yaklaşımımız, çağdaş teknolojik destek ile insan sağlığında en yüksek standartlara ulaşma amacımıza kolaylık sağlar.

Uzm. Dr. Halit Özşen

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi (2001) Okmeydanı eğitim araştırma hastanesi radyoloji anabilim dalı ( 2005)

Uzm. Dr. Mustafa Volkan Demir

1984 doğumlu olan Mustafa Volkan Demir, 2008 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak, pratisyen hekimliğini Çankırı Toplum Sağlığı Merkezi’nde…