Loca Binası,
Gölet Karşısı
Başakşehir / İstanbul
Pzt - Cum : 9.00 - 18.00 Cumartesi : 9.00 - 14.00 7/24 Acil Servisimiz Açıktır

Doğumhane

Genel Bilgi
Hekimlerimiz
Çalışma Programı

Siz değerli ziyaretçilerimizin de bildiği gibi doğum bölümü bir sağlık kurumunun en önemli birimlerindendir. İdeal bir doğumhane acil bir durumda anne ve bebek için gerekli müdahalelerin yapılabileceği donanıma sahip olmalıdır. Bu donanım arasında en önemlileri oksijen kaynağı, bebeğe gerekli müdahalelerin yapılabileceği tıbbı ekipman ve bunları kullanabilecek gereken eğitime sahip tıbbi personeldir.

Doğumhanede temel öge, doğal olarak doğum masasıdır. Ülkemizde doğumlar çoğu zaman litotomi pozisyonu adı verilen jinekolojik pozisyonda yaptırılır. Doğum masasının sırt ve ayaklık kısımlarının anne adayının rahat edebileceği şekilde ayarlanabilir olması idealdir.

Tıp Merkezimiz doğum servisinde ferah sancı odası, NST (Non Stres Test) tetkik olanağı, anti bakteriyel zemin ve duvar kaplamaları, maksimum steril şartlar altında hizmet vermektedir.

Ağrısız doğum olanağı ve yeni doğan servisi ile anne adaylarının hizmetindedir. Acil ve gerekli durumlarda yanı başında tam donanımlı iki ameliyathane ile doğumhanemiz yüzlerce yeni yaşama merhaba demiş, onları ailelerine kavuşturmuştur.

Tıp merkezimiz doğum bölümünde alabileceğiniz hizmetler:

  • Normal doğum
  • Ağrısız doğum
  • Gebelik takibi,
  • NST
  • Ultrasonografi